» » Astrachaň: Bude zaveden rekreační poplatek

Astrachaň: Bude zaveden rekreační poplatek

posted in: Ostatní | 0

    V regionu Astrachaň může být zaveden rekreační poplatek. Takovou iniciativu projevuje minimálně vedení okresu Kharabalinsky Aleksey Shtonda.

Jak vyšlo najevo, Aleksey Shtonda navrhuje zahrnout oblast Astrachaň do seznamu oblastí, kde je účtován poplatek za pobyt v resortu. Prostředky získané od hostů v regionu by měly být použity k vyrovnání obecních rozpočtů a na škody plynoucí z pobytu turistů, včetně například sběru odpadu, oprav silnic a podobné.

Zároveň připomněl, že více než 2 tisíce turistů, kteří přijeli trávit svou dovolenou na území Stavropolu, odmítlo rezortní poplatek zaplatit. Od května do června navštívilo středisko Stavropol na 85.000 turistů. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že rezortní poplatek ve výši 50 rublů zaplatilo 72,8 tisíc turistů, dalších 9,7 tisíc bylo příjemců, a proto byli od placení poplatku osvobozeni. Nyní se uvažuje o zavedení povinnosti tento poplatek zaplatit v každém případě.

Astrachaňská oblast je oblast patřící do Jižního federálního okruhu Ruské federace. Leží na severozápadním pobřeží Kaspického moře, na dolním toku řeky Volhy před jejím ústím do Kaspického moře, a na východě sousedí s Kazachstánem. Povrch regionu je tvořen z větší části stepí. Podnebí je velmi suché a větší část regionu zabírá polopoušť.

    Více než 1/3 obyvatel oblasti žije ve vesnicích. Administrativním centrem je město Astrachaň. Z přírodního bohatství kraj oplývá především zemním plynem, ropou, solí a sádrou. Astrachaňská oblast je díky své poloze významným dopravním uzlem. Zajišťuje spojení s Evropou, Střední a Jižní Asií. Je důležitým přístupovým místem ke Kaspickému moři, ve městě Astracháň se nachází spousta důležitých loděnic.

Astrachaňská oblast má v Rusku monopol na produkci vzduchových kovacích bucharů, kuchyňské soli, rybího klíhu, jeseteřího kaviáru a na výrobky ze solených a usušených jeseterovitých ryb.

Leave a Reply