» » Kamčatka – plánuje se velký turistický rozvoj

Kamčatka – plánuje se velký turistický rozvoj

posted in: Ostatní | 0

„Kamčatka skýtá velký potenciál při rozvoji turistického ruchu. Připravenost turistické infrastruktury, řekněme si to na rovinu, je stále slabá. Na Kamčatce nyní vrcholí turistická sezóna a téměř všechna místa v hotelech jsou obsazena,“ – řekl premiér Dmitrij Medveděv ve svém projevu na zasedání vládní komise pro sociálně-ekonomický rozvoj na Dálném východě a v regionu Bajkal.

 

„Nepřipravenost“ regionu někteří účastníci, kteří se podíleli na přípravě zasedání, pocítili sami na vlastní kůži. Protože v hotelech nebylo již místo, někteří strávili noc ve stanech.

 

V důsledku těchto poznatků předseda vlády uvedl, že na Dálném východě existuje velmi významný potenciál a o region je čím dál větší zájem. Je však nutné přijmout rozsáhlá opatření vedoucí k vyřešení situace s nedostatečně rozvinutou turistickou infrastrukturou.

 

Navzdory turisticky nepříliš vybavenému přístupu Dálného východu k návštěvníkům skýtá však region zcela jiný zážitek – a sice ducha „zapomenuté země“, opuštěné divočiny a atmosféry zcela opačné, než návštěvník zakusí ve velkých Ruských městech či turisticky vyhlášených místech.

 

    Země plná vulkánů, kouřících činných sopek, divoké přírody, horských potoků a vyvěrajících pramenů, stejně jako medvědů a vlků, kde doslova lišky dávají dobrou noc, zve na nezapomenutelný a do poslední vteřiny hluboce prožitý zážitek všechny milovníky divočiny a krajin bez davů turistů a drahých butiků za každou zatáčkou.

 

Kamčatku obtéká z jedné strany Ochotské moře a z druhé strany Tichý oceán. To zaručuje Kamčatce hromady sněhu v zimě a dostatečnou vlhkost v létě. I díky vlivu velkého počtu zdejších ledovců můžeme místní klima označit spíše za chladnější, počasí se však často a rychle mění. Rybolov zde kvete ve velkém a známí jsou především tichomořští lososi, kteří se vyvážejí do celého světa. Jinak je Kamčatka převážně zemědělská, místní obyvatelstvo je tradičně farmářské a kraj není příliš bohatý na nerostné suroviny, takže si již po staletí zachovává příroda svůj seversko-divoký ráz.

 

DCIM100MEDIADJI_0567.JPG

Leave a Reply