» » Krásnodar – resortní poplatek je letos nejnižší

Krásnodar – resortní poplatek je letos nejnižší

posted in: Ostatní | 0

V pondělí 16. Července začali turisté na Krásnodarském území platit tzv. resortní poplatek. Uvedl to guvernér regionu Veniamin Kondratiev.
„Dnes se začíná vybírat resortní poplatek na celém území Krásnodaru. Je třeba poznamenat, že stálí obyvatelé resortu Kuban jsou poplatku ušetřeni. Stejně tak je z povinnosti platit resortní poplatek vyjmuto dalších 19 preferenčních kategorií občanů, jako jsou chudí občané, zdravotně znevýhodnění, účastníci Velké vlastenecké války, veteráni vojenských operací a podobně. Pro ostatní hosty činí poplatek 10 rublů za den – letos jsme nastavili minimální výši poplatku oproti předchozím rokům,“ uvedl guvernér.
Připomeňme si, že z minulosti je známo více než dva tisíce případů turistů, kteří přijeli za odpočinkem na území Stavropolu, a přitom zmíněný resortní poplatek odmítli zaplatit. Tuto informaci zveřejnil Vladislav Pedybailo, vedoucí oddělení pro výběr zmíněné taxy Ministerstva cestovního ruchu a rekreačních středisek regionu.
Podle něj od května do června navštívilo středisko Stavropol, včetně měst Yessentuki, Kislovods, Pyatigorsk a Zheleznovodsk, na 85 tisíc turistů. Z toho 72,8 tisíc turistů poplatek zaplatilo (minimální výše činila 50 rublů), 9,7 tisíc turistů bylo od poplatku oproštěno. Zbývajících 2,5 tisíce lidí, tedy téměř 3% všech návštěvníků kraje, odmítlo poplatek za pobyt v zemi zaplatit.

Krásnodar je město v Ruské federaci, které leží na jihu její evropské části mezi Rostovem na Donu a pobřežím Černého moře. Městem protéká řeka Kubáň, podle níž se jmenuje i širší historický region v této oblasti. Krásnodar má tři čtvrtě milionu obyvatel a je administrativním i kulturním centrem stejnojmenného kraje.
Původní název města byl Jekatěrinodar, který byl založen roku 1794 císařovnou Kateřinou Velikou jako dar černomořským Kozákům na Kubáni. Postupně se z něj stávalo hlavní středisko celé Kubáňské oblasti. Po Říjnové bolševické revoluci bylo město středem procarských sil a probíhaly zde o něj těžké boje. Nakonec po ustanovení sovětské moci bylo město přejmenováno na Krásnodar, což v češtině znamená „rudý dar“. Teprve posledních pár desítek let město vzkvétá a roste do své dnešní podoby a stává se z něj novodobá metropole se všemi atrakcemi a turistickými lákadly, jak je pro podobná centra v dané oblasti typické.

 

Leave a Reply