» » Krym: Bylo stanoveno datum otevření železniční komunikace po nově postaveném mostě

Krym: Bylo stanoveno datum otevření železniční komunikace po nově postaveném mostě

posted in: Ostatní | 0

    Železniční část mostu na Krym nebude v prosinci 2019 otevřena ve „zrychleném řízení“ – bude připravena k otevření v původně stanoveném termínu. Vyjádřil se tak ministr dopravy Jevgenij Dietrich. Podle něj není třeba vynucovat urychlení stavby, jelikož kromě samotného mostu je nutno napnout také železniční vedení na most v Krásnodarském území a po mostě ji připojit k železničnímu systému na Krymu. Cestovní kanceláře také neočekávají příliš velký přínos v oblasti „železničního“ cestovního ruchu: monopol ruských železnic nemá zájem spolupracovat s cestovním trhem a turisté dávají přednost jiným způsobům dopravy na Krym. I přesto bude otevření mostu nepochybně užitečné pro dosažení země, stejně jako pro vykrytí automobilového přetížení na Krymu, které se stalo problémem již v této sezóně.

Jak vysvětlil vedoucí ministerstva dopravy Jevgenij Dietrich, konstrukce železniční části je obtížnější, a proto není třeba urychlovat stavbu. Navíc je nutné vybudovat 18 km železničních komunikací pouze na území Krymu, aby se spojil most a železniční systém poloostrova.

    Jak již bylo řečeno, přímý odliv turistů z jiných způsobů přepravy na trať se nepředpokládá. Obecně platí, že dle výzkumů a dlouhodobého sledování se cestovní agenti dopracovali k tomu, že poptávka je nejvyšší pro leteckou dopravu. Železnice tak zůstane vhodnější spíše pro jednotlivé turisty. Zároveň je ovšem železniční doprava na Krymu zajímavější než v Soči, například. „Letenky na Krym jsou v průběhu sezóny velmi drahé, ceny dosahují až 20.000 dolarů a podoba železnice vytvoří určitou formu konkurence a lze očekávat pokles cen. Výsledkem bude, že cestovní kanceláře jako celek budou mít z železnice užitek bez ohledu na to, jak dopravují své turisty,“ uvedl Alexej Zalivin, zástupce pro Krym od cestovní kanceláře Biblio Globus. Jak se letos plně ukázalo, Krym je velmi silně přetížen automobilovou dopravou. A to se projevuje ne jen ve velkých dopravních zácpách. „Parkování, přístup do hotelů – všechno je nyní velký problém. Vzhledem k tomu, že prodáváme plné turistické balíčky včetně transferu, čelili jsme tomuto problému velmi ostře, doprava začala zabírat hodně času, stěžovali si turisté a nic se s tím nedalo dělat. Železnice ulehčí silnicím, což bude již samotné velkým přínosem, „řekl Alexej Zalivin.

    Dalším efektem otevření železniční přepravy je fakt, že „Cestování po železnici je stále ekonomičtější. Kromě toho je geografie cestování širší, letadla létají na Krym z pouhých 60 měst a železniční pokrytí bude široké, „vysvětluje Sergej Romashkin, generální ředitel cestovní kanceláře Dolphin. Výsledkem je, že ze tří dopravních kanálů – leteckého, automobilového a železničního, vlakové cesty podle odborných odhadů budou asi rok nebo dva nejpopulárnější.

Leave a Reply