» » » Krym: Hotelové poplatky mohou být úplně zrušeny

Krym: Hotelové poplatky mohou být úplně zrušeny

V případě prudkého negativního ohlasu u turistů nebo výrazných potíží při správě může být tzv. hotelový poplatek na Krymu zrušen. Tento závěr vyřknul starosta Krymu Sergey Aksenov. Podle něj postup pro výběr pobytové taxy a její výše musí být stanovena v září.

„Budeme pečlivě sledovat zavádění a provedení tohoto zákona. Pokud to bude nepříjemné pro turisty z hlediska administrativy, nebo to bude někoho výrazně namáhat, pak bude experiment trvat pouze po určitou dobu a nebude možné zákon dále rozšířit,“ řekl také Sergey Aksenov.

Připomeňme, že jiný v jiném regionu, který má také předepsaný rekreační poplatek – v regionu Altai – se hotelový resort rozhodl experimentovat s poplatkem v omezeném režimu. Vedení území Altai pro vnější vztahy, cestoví ruch a resort podnikání oznámil, že výběr poplatku se bude odehrávat pouze v resortu Belokurikha. „Musíme zjistit, jak tento mechanismus funguje. Pokud zjistíme, že má pozitivní dopad, rozhodneme o rozšíření této praxe do dalších míst v regionu“, řekl vedoucí správy Yurly Zakharov.

Leave a Reply