» » » Krym zve turisty na NovemberFest

Krym zve turisty na NovemberFest

posted in: Krym | 0

    V sobotu 3. listopadu se na Krymu slavnostně otevřel gastronomický a vinařský festival November-fest. Turisté, kteří v listopadu přijedou na Krym a navštíví Jaltu nebo Sevastopol, zažijí výjimečné sezónní ochutnávky z místních vinařství. Celkem se na oslav účastní na 15 vinařských firem.

 

„Začátkem listopadu přichází období, ve kterém musíte navštívit Krym, abyste ochutnali mladé víno, které již dozrálo. Prodloužený víkend během tohoto měsíce strávený v tomto kouzelném kraji k tomu nabízí dokonalou příležitost,“ uvedl Vadim Volchenko, ministr Rekreací a cestovního ruchu.

Podle oficiálních zdrojů se této akce zúčastní nejméně 6 tisíc lidí. Vstup na festival je zdarma po předchozí registraci. V rámci festivalu jsou turistům nabízeny ochutnávky a mistrovské kurzy. Pro odborníky jsou pak pořádány workshopy, včetně vinařské turistiky.

NovemberFest se poprvé slavil během listopadových prázdnin v roce 2017 právě na Jaltě a v Sevastopolu. Organizátoři i návštěvníci se shodují na jednom – festival má všechny předpoklady k tomu, stát se úspěšnou každoroční očekávanou událostí.

Leave a Reply