» » Moskva – výstava Tournedelya 2018 byla zahájena a očekává až 2 miliony návštěvníků

Moskva – výstava Tournedelya 2018 byla zahájena a očekává až 2 miliony návštěvníků

posted in: Ostatní | 0

16. srpna se v Moskvě uskutečnilo zahájení výstavy Tournedelya 2018. Tato akce se koná poprvé, avšak dle pořadatelů z Turistického sdružení regionů Ruska (TARR) by se měla konat každoročně. Cílem akce je přilákat přímé klienty a návštěvníky do ruských regionů a podpořit regionální turistický potenciál. Technickou organizaci akce převzala společnost Expotour, která je známá díky pořádání výstavy Intourmarket.

    Jak uvedl Vladimír Letik, ředitel rozvoje TARR, Tournedelya se koná ve formátu b2c. „Od začátku razíme tezi, že vytváříme trend cestovního ruchu. Naše moto zní:“V Rusku je trend odpočívat.“ Koneckonců, trend odpočinku je hlavním směrem ve vývoji cestovního ruchu obecně. Dále je příkladem Tatarstan: předtím, než se tam uskutečnila řada sportovních událostí světové třídy, si na něj nikdo nevzpomněl. Dnes je však pro mnohé turisty v Rusku zatěžko přiznat, že nikdy nebyli v Kazani. To je trend v cestovním ruchu,“ vysvětlil.

Současně pan Letik zdůraznil, že se na výstavě podílí všechny regiony Ruska. „68 regionů vyslalo oficiální zástupce, kteří se zúčastnili zahájení, a dále nás čeká zahájení gastronomického festivalu. Budou zde prezentovány kuchyně ze všech regionů Ruska. To znamená, že každý region Ruska se na výstavě podílí, ať již jakýmkoliv způsobem,“ řekl a dodal, že očekávaný počet návštěvníků výstavy je odhadován mezi 1 a 2 miliony lidí.

    „Myšlenka takové události vznikla, protože v našich ruských oblastech je tolik nádherných míst, památek, nádherné přírody a kulturního dědictví s dobrou infrastrukturou a službami, o kterých téměř nikdo z turistů nic neví. Proto by to mělo být prezentováno našimi občany. Musíme vytvořit most mezi potenciálními turisty a místem, kde se na ně čeká,“ dodala generální ředitelka TARR Světlana Anufienko.

 

Výstava „Tournedelya“ trvá od 16. do 19. srpna (do neděle včetně). Navíc každý z těchto dní bude věnován určitému typu cestovního ruchu: venkovskému, ekologickému, sportovnímu atd. Součástí zábavního programu budou současně umělci, animátoři, kulturní osobnosti a folklórní skupiny regionů, stejně jako přednášející různých seminářů a mistrovských kurzů.

Leave a Reply