» » „Nezávislí“ evropští turisté se vracejí do Ruska

„Nezávislí“ evropští turisté se vracejí do Ruska

Nezávislí cestovatelé z „tradičních“ trhů, jako je například Německo, se vrátili do Ruska. Takové statistiky představila turistická služba Momondo. Průzkum, který sestavuje na základě poptávky po letních prázdninách ze strany nezávislých cestovatelů z různých zemí, první tři příčky v Rusku obsadili Němci, obyvatelé USA (stejně jako v ostatních evropských zemích) a vysokou poptávku na trhu prokázali turisté z Číny.

Podle odborníků mohly k tomuto trendu přispět velmi nízké ceny pro lety z Mnichova a Kolína nad Rýnem. Jejich role je patrná i když se jedná o finální turisty ze Spojených států.

Dobrá poptávka se projevuje i v jiných oblastech. Zvýšená poptávka po letním cestování do Ruska je patrná v Itálii (+95%), ve Švédsku, Velké Británii, ve Španělsku a Norsku. V Číně je stále více a více populární skupina bezvízového styku s Ruskem.

Mezi nejpopulárnější místa návštěvnosti patří Moskva a St. Petersburg. Kromě toho tradičně vedou Simferopol, Krásnodar, Soči, Rostov na Donu. Předmětem zájmu zahraničnéích turistů je i Ural (Jekatěrinburg) a Sibiř (Omskl, Novosibirsk a Irkutsku).

 

Leave a Reply