» » » Rostov na Donu zahájil exkurzní programy pro návštěvníky Mistrovství světa ve Fotbale 2018

Rostov na Donu zahájil exkurzní programy pro návštěvníky Mistrovství světa ve Fotbale 2018

Asi 55 tisíc zahraničních turistů, nejen fotbalových fanoušků již navštívilo Rostovsko od začátku Světového poháru 2018 a kraj na to reaguje zajímavou oživující nabídkou v podobě exkurzních programů. Oznámil to ministr hospodářského rozvoje regionu Maxim Papushenko.

„Zhruba polovina fanoušků, kteří si zakoupili vstupenky na Světový pohár 2018 v Rostově, jsou cizinci. Na každý zápas přichází asi 22 tisíc zahraničních fanoušků. Dalších 5-7 tisíc lidí jsou návštěvníci, kteří se jen vrhli do atmosféry fotbalového turnaje,“ – řekl.

 

Ze situace podle něj vyplývá, že spousta fanoušků zde není jen kvůli sportovním zápasům – mnoho turistů, ať již se jedná o Brazilce, Číňany nebo Mexičany, ale i turisty z menších dálek – je v Rusku poprvé a ocení tak různé exkurzní programy, které jsou s hlavní sportovní akcí spojené.

Vznikl tak set speciálně navržených programů „Top 10“ turistických stezek, které začínají v blízkosti stadionu a fotbalového městečka, vedou turisty hlouběji do města a ukazují tak návštěvníkům krásy a významná místa jak ve vnitru velkoměsta, tak jeho malebném okolí. Tyto stezky se staly žádanou atrakcí pro návštěvníky města. Za pozornost mimo jiné stojí zejména ulice

Bolshaya Sadovaya, řeka Don a oblíbené bary a restaurace v hlavním městě.

Pro fanoušky je také připraven autobusový zájezd do obce Starocherkasskaya a Novocherkassk, nebo exkurze po kulinářských trasách v obci Chaltyr – domově donských Arménů, včetně zážitku slavného arménského grilování. Hosté budou moci také navštívit nejstarší město regionu Rostov – Azov a Taganrog.

 

Celkově Rostovský region očekává, že v průběhu Světového poháru 2018 navštíví oblast až 250 tisíc turistů z regionů Ruska a celého světa.

 

 

Rostov na Donu je jedním z největších měst v jižním Rusku, administrativním střediskem jižní federální části Ruska, kde sídlí více než jeden milion lidí. Město bylo založeno 15. prosince 1749 nejmladší dcerou Petra Velikého, císařovnou Alžbětou I., a je nositelem čestného titulu Město vojenské slávy. Během Velké vlastenecké války bylo místo dvakrát obsazeno německými jednotkami a bylo tak téměř úplně zničeno. Rostov na Donu je v současnosti figuruje na seznamu 10 měst, které za války nejvíce trpěly. Oprava vybombardovaného města trvala deset let.
Přestože na začátku 90. let minulého století po pádu SSSR tu byla bída a kvetla kriminalita, situace se dnes významně lepší. Vznikají nové podniky a jiné se sem usazují z okolních oblastí. Město zažívá rozkvět a stává se tak žádaným cílem mnoha výletníků i oblíbeným místem pro život místních obyvatel.

 

Leave a Reply