» » » Sobyanin: 700 tisíc turistů přijede do Moskvy na Světový pohár 2018

Sobyanin: 700 tisíc turistů přijede do Moskvy na Světový pohár 2018

Během Světového poháru, který se bude konat v Rusku v roce 2018, Moskva očekává, že dorazí 500-700 tisíc turistů. Tento předpoklad vyjádřil starosta Sergej Sobyanin.

„Mysleli jsme na Konfederační pohár, kdy to bývá asi 50-70.000 lidí. Ve skutečnosti se tu jedná o malé množství přílivu turistů do Moskvy. Co se týče Světového poháru, samozřejmě to bude mnohem větší číslo, a až do výše 700.000. Ve skutečnosti odhaduji tak kolem půl milionu,“ řekl starosta Moskvy.

Sergei Sobyanin dále dodal, že nedostatek hotelových pokojů v hlavním městě v této době nebude. „Především proto, že místa jsou často rezervována v dostatečném předstihu. Zatím se nezdá, že by nějaký nedostatek hrozil,“ vysvětlil.

Náměstkyně ministra kultury Alla Manilow již dříve oznámil, že zahraniční příjezdy turistů do Ruska po Světovém poháru v roce 2018 by mohly vzrůst o 25%. „Hlavním účinkem, který očekáváme, nebude pouze dění kolem šampionátu, ale i to, co se bude díl dál. Je pravidlem, že v následujícím roce po takové události záznamy cestovního ruchu vzrostou o 25%,“ řekla.

Leave a Reply