» » Ťumen – nová oblast v centru turistického zájmu

Ťumen – nová oblast v centru turistického zájmu

posted in: Ostatní | 0

Ťumenská oblast, která se rozkládá na území západní Sibiře, počítá s nárůstem cestovního ruchu. Podle guvernéra Alexandra Moora region aktivně rozvíjí svou infrastukturu – dopravní síť se zlepšuje, vznikají nové hotely, otevírají se nové restaurace.

„Cestovní ruch je slibný směr. V dnešní době se díky konsolidaci úsilí obchodní a státní sféry rozvíjejí jedinečné turistické trasy, vznikají objekty nové výstavby a přitahují rostoucí počet turistů,“ uvedl Alexander Moore.

Podle guvernéra v posledních dvou letech v oblasti cestovního ruchu poskočil Ťumenský region ze 36. na 22. místo mezi ruskými regiony v žebříčku Ministerstva kultury pro rozvoj cestovního ruchu. Jen v loňském roce navštívilo tuto oblast více než 3 miliony turistů.

Ťumenská oblast je součástí Ruské federace a je začleněna do Uralského federálního okruhu. Nachází se na jihu západní Sibiřské planiny severně od Kazachstánu. Podnebí je zde kontinentální, v zimě zima (-17), v létě teplo (+18). Významná část území je pokrytá lesními porosty, na jihu jsou pak lesní stepi. Ťumeňskou oblast tvoří z velké části bažiny, hustěji osídlená je pouze její jižní část s obdělávatelnou půdou. Na severu se nacházejí močály, lesy a velké řeky, a také rozsáhlé zásoby nerostného bohatství včetně ropy a zemního plynu, díky jejichž těžbě je Ťumenská oblast nejbohatším regionem Ruska

 

Největším městem a zároveň administrativním centrem je město Tyumen. Většina významných měst je napojena na železnici, tou nejvýznamnější je Transsibiřská magistrála. Oblast těží zejména z rafinace ropy, region tvoří 90,6% veškeré ruské výroby zemního plynu a 66% výroby ropy.

 

 

Jakožto jeden z nejbohatších regionů Ruské federace skýtá Ťumenský kraj výbornou příležitost pro návštěvu, k čemuž přispívají kromě přírodních krás a ostatních místních „turistických specialit“ i  plánované investice do místního rozvoje a celková ťumenská politika zaměřená na expanzi povědomí o zemi do širokého světa.

 

 

Leave a Reply