» » V Arktidě začala turistická sezóna

V Arktidě začala turistická sezóna

posted in: Ostatní | 0

Ve čtvrtek 14. Června byla zahájena turistická sezóna v Arktidě: Ledoborec s názvem „50 let vítězství“ a cestujícími na palubě letos vyrazil na severní pól. Hlášení přišlo od tiskové služby národního parku „Ruská Arktická“.

„Jedná se o první turistický výlet na severní pól a územím národního parku v roce 2018. Dnes večer ledoborec vypluje z Murmansku. Tradiční ledoborec nese název „50 let vítězství“ a vypravuje ho turistická společnost „Quark Expeditions“. Plavbu doprovází skupina inspektorů národního parku,“ uvedla společnost.

Ta se také zaručila, že po dobu 12 dnů bude probíhat nad plavbou dohled čtyř státních inspektorů v oblasti ochrany životního prostředí, kteří také budou dohlížet na dodržování právních předpisů o životním prostředí a ruských právních předpisů na palubě, aby byla zajištěna bezpečnost cestujících na lodi během plavby i během přistání na ostrovech souostroví Franze Josefa. Experti také povedou přednášky pro turisty z různých přírodních a tematických oblastí.

Navíc během první plavby ledoborce vysadí expedice zaměstnance skupiny „Ruská Arktida“ na ostrově Hooker. Šest osob zde bude během léta obývat klidnou zátoku Quiet, kde je provozována nejsevernější pošta na světě a obchod s dárkovým zbožím. Skupina zde bude zároveň pokračovat na vývoji budov bývalé polární stanice a pracovat na prostoru budoucího návštěvnického centra národního parku.
V letní sezóně roku 2018 se plánuje celkem 10 plaveb na území „ruské arktické oblasti“. Pět z nich bude realizovat tradičně poháněný ledoborec „50 let vítězství“, cestující v dalších třech expedicích dopraví na souostroví Františka Josefa loď „Sea Spirit“ a jednu plavbu uskuteční loď s názvem „Brémy“. Plavidlo „Profesor Molchanov“ s expedicí „Arctic Floating University“ bude působit na území parku v červenci.
„Počet návštěvníků ruské Arktidy v této turistické sezóně, stejně jako v roce 2017, tedy přesáhne tisíc lidí,“ dodává k tomu tisková služba ruské arktidy.

 

 

Leave a Reply