» » Vladivostok se stane novým výletním centrem velkých plavidel

Vladivostok se stane novým výletním centrem velkých plavidel

posted in: Ostatní | 0

Do Vladivostoku dorazila v úterý loď Ocean Cruise Ship společnosti MSC Spiendida. Na palubě lodi jsou asi 3 tisíce turistů, z nichž téměř 90% je z Japonska. Další turisté jsou především Italové a Španělé. „Vladivostok ještě nezažil invazi turistů v takovém měřítku, takže je to pro nás rekord. Návštěvní program bude zahrnovat mnoho vyhlídkových okruhů Vladivostoku,“ komentovat situaci ředitelka turistického oddělení cestovních kanceláří pro příjem plavebních lodí ve Vladivostoku Elena Mamonova. Zároveň sdělila, že podle ní se japonští turisté primárně zajímají o Transsib, který hodlají povětšinou navštívit.

    Linka Splendida má délku 333 metrů, šířku 38 metrů a váží 133,5 tis. Tun. Na lodi se mohou ubytovat téměř 4 tisíce turistů a 1,3 tisíc členů posádky. Vladivostok poprvé pojme cestovní plavidlo této velikosti.

 

 

    Provozovatel Cruise, společnost Royal Caribbean Cruises, plánuje zahájit novou stálou plavební linku s návštěvou Vladivostoku. První návštěvy Vladivostoku by tak měly probíhat na trase linky do Primorye již v roce 2019.

Vladivostok je město ležící na pobřeží Tichého oceánu nedaleko hranic s KLDR. Ve městě žije asi necelých 600.000 obyvatel a končí zde Transsibiřská magistrála vedoucí z Moskvy.

 

Přímořská oblast spadá do subpolárního monzunového podnebí, to znamená, že v létě je tu teplo a často prší, zatímco v zimě vane především ledový vzduch ze Sibiře, pročež jsou zde zimy suché a velmi mrazivé.

Nejvýznamnějším místním odvětvím průmyslu a zemědělství je rybolov, který tvoří čtyři pětiny veškeré komerční produkce Vladivostoku.

Vladivostok nechvalně vyniká ve znečištění okolního životního prostředí (v mořské vodě se nachází vysoká koncentrace nafty, která překračuje limit až šestinásobně, a záliv Zolotoj rog patří mezi nejzamořenější zálivy na světě). Ovzduší ve Vladivostoku je silně znečištěné především oxidem dusičitým, jehož koncentrace dvojnásobně překračuje limity.

    Přesto je město centrem kulturního dění v Přímořské oblasti. Nachází se tu Maxim Gorkij Akademické divadlo, které hostí především drama a hudební divadlo. Dále Přímořské muzeum Arseňjeva hostí některé i velmi vzácné předměty, například staré čínské stély. Nachází se zde také budova opery a baletní divadlo.

Leave a Reply