» » » Výstava „Volný čas“ zve na konferenci o gastronomickém cestovním ruchu

Výstava „Volný čas“ zve na konferenci o gastronomickém cestovním ruchu

posted in: Akce, Kongresy a fóra | 0

Podle Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) utrácí turisté více než 38% svého cestovního rozpočtu na stravu. Proto je cesta, jak porozumět zemi prostřednictvím chuťových pohárků, jednou z nejvyhledávanějších oblastí cestovního ruchu.

Způsobu, jakým to uvést do praxe v ruských podmínkách, bude věnována třetí mezinárodní konference o enogastronomickém cestovním ruchu „Cestování s chutí“, která se bude konat v rámci 24. mezinárodního fóra a výstavy o cestovním ruchu „Leisure 2018“. Akci bude podporovat Ministerstvo kultury Ruské federace, Federální agentura pro cestovní ruch, mezinárodní enogastronomické centrum, Federace restauratérů a hoteliérů (CDF), Národní asociace ruského vaření (NAC), Svaz vinařů a další. Cílovou skupinou konference jsou pak především zástupci ruského a zahraničního cestovního ruchu, regionálních agentur cestovního ruchu, regionálních rozvojových agentur, center na podporu exportu, odborníků na spotřební trh, restaurátorů a hoteliérů.

Konference „Cestování s chutí“ (angl. „Travel with Taste“) bude obsahovat diskusní panely a zasedání. Odborníci budou diskutovat o zkušenostech s umisťováním ruské kuchyně v tuzemsku i v zahraničí, o zahraničních postupech propagace země prostřednictvím národních kuchyní a možnostech gastronomického cestovního ruchu, diskuse budou doplněny praktickými příklady mezinárodní a meziregionální spolupráce při rozvoji gastronomického cestovního ruchu.

Přednášející představí v průběhu Světového poháru v roce 2018 takové projekty jako „ruské gastronomické týdny“, „černomořská kuchyně“, mobilní gastronomické festivaly „Gastronomické silnice z velkých hedvábných cest“, kde budou sdílet zkušenosti s rozvojem gastronomického cestovního ruchu v Arménii, Peru, Uzbekistánu a Japonsku. Tyto gastronomické akce mají sloužit jako nástroj meziregionální a mezinárodní spolupráce.

Součástí Konference bude také prezentace pěti projektů Vína a cestování v oblastech Ruské federace, které se dostaly do finále příslušné soutěže. Veřejné hodnocení předložených projektů bude řídit speciální odborná skupina složená z odborníků v oblasti pohostinství.

Konference bude zahrnovat také japonský čajový obřad a ochutnávku uzbeckých sladkostí a vín.

Připomínáme, že výstavy se budou konat od 11. září do 13. září na Expocentre Fairgrounds.

Leave a Reply