Od 15.7.2018 je možné vyřídit elektronické vízum, s délkou pobytu maximálně 30 dnů. V případě zájmů naše agentura může Vám to zprostředkovat.

 

Pro pobyt delší než 30 dnů  musí být občané ČR vybaveni vízem. Vízum je možno získat na velvyslanectvích ve Vídní nebo Berlíně.

Dokumenty potřebné pro získání víza do Uzbekistánu:

  • cestovní pas (platný minimálně 6 měsíců po skončení víza)
  • formulář vyplňte a následně vytiskněte http://evisa.mfa.uz/evisa_en/
  • 1x foto pasového formátu
  • rezervace zpáteční letenky
  • zvací dopis ověřený MZV Uzbekistánu a vysílací dopis zaměstnavatele vpřípadě služebního víza
  • voucher ověřený MZV Uzbekistánu — voucher Vám rádi zajistíme společně s rezervací hotelu vpřípadě turistického víza

Za poplatek Vám zajistíme pozvání.

Poznámky:

Češi mají možnost nechat si nalepit vízum do pasu přímo při příletu na letišti v Taškentu za předpokladu, že to předem písemně (razítkem) schválí konzulární odbor MZV Uzbekistánu. O tento souhlas musí požádat zvoucí osoba.

Při pobytu v Uzbekistánu platí pro cizince povinnost registrace. Tuto registraci za Vás vyřídí automaticky a bezplatně hotel, v němž jste ubytováni. Pokud budete ubytováni v soukromí, máte povinnost se do 3 dnů od překročení uzbeckých hranic zaregistrovat na příslušném oddělení policie(OVIR).

POZOR! Uubytování v soukromí povolují uzbecké předpisy pouze cizincům přijíždějícím s vízem vydaným na základě pozvání soukromé osoby či obchodního partnera. U cizinců přijíždějících s turistickým vízem (vč. víz vyřízených prostřednictvím cestovních agentur) se předpokládá ubytování v hotelu – pokud se ubytujete u soukromníka, odmítne OViR registraci vyřídit.

Doba vyřízení víz do Uzbekistánu: Standard — 14 dní včetně vyřízení pozvání, které trvá 10 dní)

Pracovní doba Konzulárního oddělení:

Po-Pá 09:00­-13:00 — Berlín

Po, St, Pá 09:30­-12:00 — Vídeň

 

Žádost o vízum