Vstup do Bhútánu je velmi omezen. Je možné se tam dostat buď na pozvání vlády nebo jako turista. Pobyt v Bhútánu musí být organizován pomocí cestovní kanceláře a s oficiálním průvodcem. Jeden den v této zemi vyjde zhruba na 200 USD.

Bhútán je přístupný po silnici i letadlem. Do země se můžete dostat z Indie, Bangladéše, Nepálu a Thajska, nelze přicestovat z Číny. Celé území Bhútánu kromě údolí Paro a Thimphu je považováno za zakázanou oblast. Povolení může být příležitostně kontrolováno policií.

Zažádat o vízum je nutné nejméně 30 dní předem a čtrnáctidenní vízum stojí 20 USD. Udělení či neudělení víza závisí na tom, jak cestovní kancelář zajistí přípravy a zda je cesta zaplacena.

Žádost o vízum spolu s kopií pasu se posila do Bhutan Tourism Corporation Ltd. (BTCL) nebo do cestovní kanceláře. Pokud je vše v pořádku, žadatel o vízum dostane od BTCL takzvaný Visa Clearance a může do letadla. Není ale automatické, že Visa Clearance každý cestovatel dostane. Pokud chcete budete chtít zůstat déle než 14 dní, žádost musíte znovu poslat na BTCL.

Potřebné dokumenty pro získání víza do Bhútánu:

  • 2 x fotografie
  • 1 x vyplněný formulář
  • Kopie pasu
  • Poplatek

Doba vyřízení: min. 30 dnů.

Kontakt na BTCL: BHUTAN TOURISM CORPORATION LIMITED

 

Žádost o vízum